Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Jeśli chcesz zamknąć to ostrzeżenie na stałe kliknij ZAMKNIJ .
Strona główna » Informacje dzienne
Dzisiaj jest Piątek, 01 Sierpnia 2014
Strona głównaKierownictwoStrukturaJednostkiSkargi i zażaleniaAktualnościInformacje dniaOgłoszeniaOsoby zaginioneOsoby poszukiwaneZ życia KMPDla policjantówPodziękowaniaOcena rocznaStruktura i zadaniaProgramy prewencyjnePrewencja radziKlasy policyjneDzielnicowiZespół ds. nieletnichNiebieska kartaStruktura i zadaniaAkcje i działania WRDStan bezpieczeństwaCiekawostkiJak nie zapłacić mandatuDane teleadresoweWiadomość ze stronyStrona główna policjiRegion IPA TarnówNSZZ PolicjantówSkrzynka Podawcza on-linePostępowanie kwalifikacyjne w policjiZakładowy Fundusz Świadczeń SocjalnychRegulamin KKOP
Informacje dzienne

1234...5960następna »

CZE 04
Informacje z dnia 2013-06-04
Opublikował: admin
 
 
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu w wieku 16 i 17 lat, podejrzewanych o dokonanie rozboju na 75-letnim tarnowianinie. Do zdarzenia doszło wczoraj w rejonie stadionu przy ul. Bandrowskiego. Pokrzywdzony został uderzony w twarz i przewrócony na ziemię. Pozbawiono go saszetki z kluczami i portfela z dokumentami oraz gotówką w kwocie 100 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, zatrzymali również napastników, z których młodszy odpowiadać będzie przed sądem dla nieletnich. Starszy zaś usłyszy dziś zarzuty, za które grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Pozostawiona na klatce schodowej jednej z kamienic pralka automatyczna stała się łupem złodzieja. Sprawca wykorzystał dogodny moment i pod nieuwagę właściciela pozbawił pokrzywdzonego mienia o wartości 450 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum.


CZE 03
Informacje z dnia 2013-06-03
Opublikował: admin
 
 
Do zderzenia dwóch motocykli doszło wczoraj wieczorem, tuż przed godziną 19:00 w Faliszewicach. Jadący yamahą, z pasażerką w kierunku Tarnowa, 26-latek na prostym odcinku drogi uderzył w hondę, której kierujący (22-latek bez uprawnień), jak wynika ze wstępnych ustaleń wykonywał w tym czasie manewr zawracania. Ten ostatni z urazami nogi trafił do szpitala w Brzesku. 24-letnia pasażerka yamahy w stanie ciężkim przetransportowana została śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Wskutek wypadku droga W-980 do godziny 21:00 była zablokowana.
Podczas sobotniego, I ligowego meczu, rozegranego na stadionie w Niecieczy między miejscową drużyną , a Olimpią Grudziądz doszło do incydentu, w wyniku którego został zatrzymany 16-latek. Chłopak wniósł na teren obiektu racę, którą podczas trwania meczu odpalił. Na szczęście, wskutek lekkomyślnego zachowania nikt nie ucierpiał. On sam zaś został ujęty przez ochronę i przekazany policjantom. Jego sprawą zajmie się teraz sąd dla nieletnich. Za wniesienie lub posiadanie podczas imprezy masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów lub materiałów wybuchowych grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
W sobotni wieczór w Tarnowie został zatrzymany 17-letni, nietrzeźwy mieszkaniec miasta. Nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdem chłopak, mający za to 2 promile alkoholu w organizmie jeździł fiatem, ulicą Kołłątaja zygzakiem, co rusz zjeżdżając z jezdni na chodnik lub na sąsiedni pas ruchu. Całą sytuację obserwował postronny świadek, który ujął 17-latka uniemożliwiając mu jazdę i tym samym stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych oraz powiadomił o całym zajściu policję. Chłopakowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawiania wolności do 2 lat.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 55-latka bez stałego meldunku, podejrzewanego o kradzież. Mężczyzna z terenu jednej z firm przy ul. Fabrycznej w Tarnowie wyniósł warte 1000 złotych i składowane na terenie ogrodzonego zakładu kable odpadowe.


MAJ 31
Informacje z dnia 2013-05-31
Opublikował: admin
 
 
W dniu wczorajszym kierujący samochodem osobowym marki Renault, poruszając się po ulicy Lwowskiej w Tarnowie dopuścił się przekroczenia dozwolonej prędkości o 29km/h. W momencie, w którym policjanci próbowali zatrzymać jego samochód mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg i w niedługim czasie udało im się zatrzymać uciekający pojazd. Jak się okazało kierujący - 35-letni mieszkaniec Mielca - był pod wpływem alkoholu. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało, iż miał blisko 3 promile w organizmie. Dodatkowo ustalono, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący od 11.04.2013 do 11.04.2015 wydany przez Sąd Rejonowy w Mielcu. Teraz odpowie on za prowadzenie pojazdu w stanie upojenia alkoholowego oraz złamanie zakazu sądowego.
Niechlubnym rekordzistą okazał się być, zatrzymany w Woli Stróskiej, 48-letni mieszkaniec miejscowości Stróże, który poruszał się po drodze publicznej rowerem mając 4,22 promila w organizmie. Za jazdę w tym stanie grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców Tarnowa w wieku 37 oraz 51 lat, którzy działając wspólnie dokonali kradzieży metalowej ławki z terenu deptaka przy osiedlu Westerplatte w Tarnowie. Skradzione mienie zostało odzyskane.


MAJ 28
Informacje z dnia 2013-05-28
Opublikował: admin
 
 
W dniu wczorajszym proboszcz parafii w Burzynie powiadomił policję o nietypowym znalezisku. Podczas prac ziemnych przy budowie nowego miejsca pochówku, ujawniony został przedmiot wyglądem przypominający pocisk. Na miejscu niezwłocznie pojawili się policjanci z komisariatu w Tuchowie oraz członkowie grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego tarnowskiej komendy miejskiej. Zabezpieczyli oni teren spoczywającego na głębokości metra niewypału. Ustalono, że jest to pochodzący z czasów I wojny światowej pocisk artyleryjski, kaliber 75 mm. Mocno skorodowany miał uszkodzony i wyraźnie wysunięty zapalnik. Policjanci sprawdzili także teren przyległy, nie ujawniając innych, niebezpiecznych przedmiotów. Miejsce znalezienia pocisku, do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie objęte zostało stałym nadzorem policji.
Promil alkoholu w organizmie miała zatrzymana dzisiejszej nocy, w Tarnowie 18-letnia mieszkanka miasta. Dziewczyna jechała ul. Mostową rowerem, kiedy zauważona została przez policyjny patrol.


MAJ 27
Informacje z dnia 2013-05-27
Opublikował: admin
 
 
W sobotnią noc policjanci z Tuchowa, w związku z posiadaną informacją, podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej jadącego ul. Polną w Tuchowie kierowcę opla vectry. W samochodzie oprócz kierowcy znajdowała się kobieta i dwóch mężczyzn. Mężczyzna, nie tylko nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, ale wyraźnie przyśpieszył omijając z dużą prędkością patrol. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Podczas ucieczki, jadący w kierunku Zalasowej mężczyzna łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego zupełnie nie stosując się do znaków drogowych i obowiązujących na drodze zasad. Pościg za piratem trwał dobre kilkadziesiąt minut. W miejscowości Uniszowa wjechał w polną drogę. Nie mogąc ruszyć z miejsca, kierowca opuścił pojazd i próbował uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany i poddany badaniu na trzeźwość. Okazało się, że 19-latek z Zalasowej miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. To jednak nie koniec listy jego przewinień. Policjanci ustalili także, że nie posiada on prawa jazdy, a poruszając się oplem naruszył sądowy zakaz jazdy pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2015 roku. Jakby tego było mało samochód , którym nie zatrzymał się do kontroli nie był dopuszczony do ruchu z uwagi na brak ważnych badań technicznych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, za który grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
W piątek po 23:00 w Lubczy, jadący od Jasła kierowca skody z naczepą, w której przewoził konia, podczas wykonywania manewru wymijania uderzył w jadący z przeciwka renault. W następstwie bocznego zderzenia kierująca tym ostatnim kobieta i 17-letni pasażer przetransportowani zostali do szpitala. Kobieta doznała urazu nogi i stopy. Chłopak po badaniach, bez szwanku opuścił szpital. Obydwoje kierowcy byli trzeźwi.


1234...5960następna »