Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Jeśli chcesz zamknąć to ostrzeżenie na stałe kliknij ZAMKNIJ .
Strona główna » Aktualności
Dzisiaj jest Czwartek, 24 Lipca 2014
Strona głównaKierownictwoStrukturaJednostkiSkargi i zażaleniaAktualnościInformacje dniaOgłoszeniaOsoby zaginioneOsoby poszukiwaneZ życia KMPDla policjantówPodziękowaniaOcena rocznaStruktura i zadaniaProgramy prewencyjnePrewencja radziKlasy policyjneDzielnicowiZespół ds. nieletnichNiebieska kartaStruktura i zadaniaAkcje i działania WRDStan bezpieczeństwaCiekawostkiJak nie zapłacić mandatuDane teleadresoweWiadomość ze stronyStrona główna policjiRegion IPA TarnówNSZZ PolicjantówSkrzynka Podawcza on-linePostępowanie kwalifikacyjne w policjiZakładowy Fundusz Świadczeń SocjalnychRegulamin KKOP
Aktualności
PAŹ 30
Rusza policyjna akcja ZNICZ
Aktualność z dnia 2012-10-30        Opublikował: admin
 
 

Już w najbliższą środę 31 października rozpoczyna się policyjna akcja ZNICZ. Potrwa przez 5 dni, do niedzieli 4 listopada. W tym okresie tarnowscy policjanci w sposób szczególny czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich najbliższych i wybierających się w związku z tym podróż. Jak co roku apelujemy i prosimy o ostrożność.

Zbliża się 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych, czas zadumy i refleksji. Odwiedzimy groby zmarłych bliskich. By do nich dotrzeć niektórzy będą musieli pokonać nawet kilkaset kilometrów. Niestety zdarza się, że w pośpiechu zapominamy o bezpieczeństwie własnym i osób, z którymi podróżujemy.
Pamiętajmy, że w najbliższych dniach będzie tłoczno, spodziewamy się dużego natężenia ruchu kołowego i pieszego zwłaszcza w rejonach cmentarzy, na drogach do nich przyległych i głównych trasach komunikacyjnych. Warunki pogodowe także nie będą naszymi sprzymierzeńcami. Ostatnie załamanie pogody, związane z nim niskie temperatury oraz opady śniegu także znacznie pogorszyły sytuację na drogach.
Dlatego by zapewnić maksimum bezpieczeństwa wszystkim podróżującym i odwiedzającym nekropolie policjanci rozpoczynają akcję ZNICZ. Już w najbliższą środę, 31 października i przez kolejne dni kierowcy mogą się spodziewać zwiększonej liczby patroli na drogach. W miejscach szczególnie zatłoczonych, w rejonach największych nekropolii policjanci regulować będą ruchem. Prosimy o zdyscyplinowanie, cierpliwość i stosowanie się do ich poleceń. W razie potrzeby stróże prawa udzielą także informacji o możliwościach dojazdu do cmentarzy i miejscach parkingowych.
Na trasach funkcjonariusze reagować będę na osoby łamiące przepisy- przekraczające dozwoloną prędkość, popełniające wykroczenia wobec pieszych, przewożące większą niż dopuszczalna liczbę osób. Eliminować będą z dróg nietrzeźwych kierujących, a także zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych.

Pamiętajcie Państwo, że w niektórych miejscach nastąpi zmiana organizacji ruchu. Zalecamy szczególnie zwracać uwagę w tym okresie na znaki drogowe i przestrzegamy przed jazdą „na pamięć”. Uważajcie także Państwo na osoby piesze i rowerzystów, które w konfrontacji z pojazdami są zawsze w trudniejszej sytuacji.
Na drogach będzie tłoczno, warto zatem w tych dniach skorzystać ze zbiorowych środków komunikacji. Udając się na cmentarz samochodem trzeba uzbroić się w cierpliwość i bezwzględnie stosować do znaków i poleceń pracujących na drogach policjantów. Pamiętać należy także by nie pozostawiać pojazdów w miejscach stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa lub blokujących innym przejazd.

Przypominamy także, aby należycie zadbać także o swoją własność. Nie zabierajmy na cmentarz dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Wyjeżdżając na kilka dni sprawdźmy czy okna i drzwi są zamknięte, a skrzynki pocztowe opróżnione z korespondencji. Podczas dłuższej nieobecności poprośmy o opiekę nad mieszkaniem zaufaną osobę.Zmiany w organizacji ruchu:

 • Cmentarz w Krzyżu.
  • Na ulicy Krzyskiej, odcinku od ulicy Spokojnej do Al. Matki Bożej Fatimskiej w dniu 1 listopada 2012 r. (czwartek) wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu od godz. 6.00 do godz. 22.00. Dla autobusów komunikacji publicznej umożliwiony będzie ruch dwukierunkowy. Taksówki przewożące pasażerów będą mogły przejechać w dwu kierunkach do przystanku autobusowego (zajezdni). Z obu stron jezdni ulicy Krzyskiej ustawione zostaną znaki zakazu zatrzymywania się.
  • Na ulicy Spokojnej obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu - od skrzyżowania z ulicą Nowodąbrowską do parkingu przy MPEC. Oznakowanie wprowadzone zostanie w dniu 1 listopada 2012 r. od godz. 6.00 do godz. 22.00.
  • Dojazd od strony ulicy Nowodąbrowskiej i Błonie, dalej Spokojną do Elektrycznej lub do Krzyskiej. Wyjazd ulicami: Elektryczna do Al. Piaskowej lub Klikowskiej lub Krzyską do Al. Matki Bożej Fatimskiej.
  • Parkowanie pojazdów - zgodnie z oznakowaniem - na parkingach przy cmentarzu, równolegle po południowej stronie ulicy Spokojnej oraz na udostępnionych placach wewnętrznych.

 • Cmentarz w Klikowej.
  • Oznakowanie od godz. 19.00 w środę dn. 31 października 2012r. do godz. 8.00 w piątek dnia 2 listopada 2012 r.
  • Dojazd będzie się odbywał od ulicy Klikowskiej przez ulicę ks. Bajdy i na jej przedłużeniu biegnącym do parkingu przy cmentarzu (dwa kierunki ruchu - bez zmian).
  • Na odcinku ulicy Zagumnie przebiegającym obok cmentarza parafialnego, czyli od skrzyżowania z ul. ks. Bajdy do ul. Klikowskiej obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu.
  • Parkowanie pojazdów na parkingu przy cmentarzu i na ulicy Zagumnie - równolegle do krawędzi jezdni wg wskazań znaków.

 • Cmentarz w Mościcach.
  • Na ul. Czarna Droga od ul. Zbylitowskiej do ul. Norwida obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu. Oznakowanie wprowadzone zostanie od godz. 5.00 do godz. 23.00 dn. 1 listopada 2012 r. (czwartek).
  • Dojazd do cmentarza będzie się odbywał od ulicy Czerwonej poprzez Kolejową lub Sienkiewicza do Zbylitowskiej, następnie ulicą Czarna Droga do ulicy Norwida. Powrót ulicami: Czarna Droga do Norwida lub Brzozowej albo Krakowskiej.
  • Na ul. Zacisznej w tym samym czasie (środa i czwartek) ruch zostanie ograniczony znakami B-1 "zakaz ruchu" z tabliczką treści: "Nie dotyczy Komunikacji Miejskiej, Taksówek i mieszkańców".
  • Od strony ulicy Czarna Droga wprowadzony zostanie zakaz wjazdu a po zachodniej stronie ulicy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania.
  • Parkowanie pojazdów na wyznaczonych miejscach postojowych oraz na ul. Czarna Droga - z wyłączeniem miejsc, w których parkowanie zabronione jest znakami drogowymi.

 • Cmentarz przy ulicy Lwowskiej.
  • Dojazd do parkingu przy cmentarzu będzie się odbywał od ulicy Lwowskiej poprzez wprowadzone w tym dniu drogi jednokierunkowe: wjazd drogą od strony miasta, wyjazd drogą na wprost dojazdu do Szpitala Św. Łukasza normalnie funkcjonującą, jako dwukierunkowa.
  • Parkowanie równolegle do krawędzi jezdni ulicy Lwowskiej od zajezdni MPK do miejsca, gdzie rozpoczyna się pas do skrętu w lewo prowadzący do szpitala (znak F-15 "kierunki na pasach ruchu"). Od tego miejsca obowiązywała będzie zakaz zatrzymywania do znaku B-42 oznaczającego odwołanie wszystkich zakazów.

 • Stary Cmentarz.
  • Oznakowanie i organizacja ruchu bez zmian.


Komunikacja publiczna:
 • Cmentarz w Krzyżu trasą: Al. Matki Bożej Fatimskiej - Krzyska - Al. Matki Bożej Fatimskiej.
 • Cmentarz w Mościcach - ulicami Sienkiewicza - Zaciszna - Czarna Droga.
Szczegółowe trasy linii specjalnych oraz zmiany w liniach regularnych www.zkm.tarnow.pl