Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Jeśli chcesz zamknąć to ostrzeżenie na stałe kliknij ZAMKNIJ .
Strona główna » Z życia KMP w Tarnowie
Dzisiaj jest Środa, 30 Lipca 2014
Strona głównaKierownictwoStrukturaJednostkiSkargi i zażaleniaAktualnościInformacje dniaOgłoszeniaOsoby zaginioneOsoby poszukiwaneZ życia KMPDla policjantówPodziękowaniaOcena rocznaStruktura i zadaniaProgramy prewencyjnePrewencja radziKlasy policyjneDzielnicowiZespół ds. nieletnichNiebieska kartaStruktura i zadaniaAkcje i działania WRDStan bezpieczeństwaCiekawostkiJak nie zapłacić mandatuDane teleadresoweWiadomość ze stronyStrona główna policjiRegion IPA TarnówNSZZ PolicjantówSkrzynka Podawcza on-linePostępowanie kwalifikacyjne w policjiZakładowy Fundusz Świadczeń SocjalnychRegulamin KKOP
Z życia KMP w Tarnowie
LIS 14
Policjanci z Tarnowa w gronie najlepszych prewencjuszy w kraju
Informacja z dnia 2012-11-14        Opublikował: admin
 
 

W Słupsku nagrodzono najlepszych policjantów prewencji w kraju. W gronie laureatów są policjanci z Tarnowa. St.sierż. Paweł Cudek i sierż.sztab. Daniel Szwed z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Sztab Policji KMP w Tarnowie znaleźli się w czołówce ogólnopolskich zawodów dla policjantów prewencji. W organizowanym przez Szkołę Policji w Słupsku zawodach zajęli drużynowo III miejsce, w rywalizacji indywidualnej X miejsce.

Od dziewięciu lat słupska szkoła jest organizatorem i gospodarzem finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku". Pod patronatem Prezydenta RP reprezentujący wszystkie komendy wojewódzkie oraz Komendę Stołeczną Policji najlepsi w kraju policjanci pionów prewencji rywalizują o miano policyjnego patrolu roku.Turniej ten to nie tylko możliwość sprawdzenia się i zaprezentowania swoich zawodowych umiejętności, ale również forma doskonalenia zawodowego policjantów pełniących na co dzień służbę patrolowo-interwencyjną. To oni są szczególnie blisko ludzkich problemów i pojawiają się wtedy, kiedy potrzebna pomoc. Ich działanie w dużej mierze wpływa na ocenę pracy Policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Podczas zawodów policjanci poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, tak by jak najlepiej służyć społeczeństwu. Słupski turniej to jedna z prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom pracy, ale też wskazuje dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów.

W tym roku w szranki stanęło 68 najlepszych prewencjuszy w kraju. Przez trzy dni turniejowych zmagań zmierzyć się musieli z konkurencjami takimi jak: strzelanie, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz policyjnym torem przeszkód. W tym ostatnim policjantom z Tarnowa poszło świetnie i ostatecznie ukończyli go na II miejscu.

W zmaganiach najlepszych, Małopolskę reprezentowała drużyna wystawiona przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. W jej skład weszli policjanci z Tarnowa - st.sierż. Paweł Cudek i sierż.sztab. Daniel Szwed oraz dwu osobowy patrol z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W klasyfikacji drużynowej, na 17 reprezentujących wszystkie województwa i komendę Stołeczna Policji w Warszawie drużyn, nasi zajęli III miejsce. W klasyfikacji generalnej, na 34 startujące pary drużynowe, policjanci z Tarnowa uplasowali się na X miejscu (ich koledzy z Krakowa na III).

Laureaci odebrali puchary i gratulacje z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego i Dyrektora Biura Prewencji KGP.